QuickApp nedir?

QuickApp Merchandise Planlama, Finans Bütçe gibi elektronik tablo arayüzlerinde çalışma ihtiyacı olan, yoğun veri ve hesaplama içeren sistemlerin kurgulanması için geliştirilmiş bir self application development platformudur. Temel amacı excelin bir arayüz olarak kullanılmasıdır. Böylece son kullanıcılar planlama sistemi üzerinde çalışırken excel’in tüm işlevlerini kullanabilmektedirler.

QuickApp program geliştirmeye farklı bir perspektif kazandıran esnek ve güçlü bir ortamdır. Programlama bilgisine ihtiyaç duymadan sadece veritabanı tasarım ve programlama bilgisi ile hızlı ve esnek programlar geliştirmeye olanak sağlar.

QuickApp tamamen Merchandise Planlama, Finans Bütçe gibi sistemlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilmiştir. İçerdiği standart yapılar ve yaklaşımlar ile ihtiyacınız olan bir Planlama veya Finans bütçe sistemini kurgularken sadece iş kurallarınıza ve hesaplamalara odaklanmanıza yardımcı olur. Arayüz ve ekran fonksiyonalitesi, tamamen platform ve son kullanıcıya sağlanan esneklik ile sorun olmaktan çıkmaktadır.

Farklı veri kaynakları ile bir arada çalışma esnekliği sağlayan yapısı ile veri altyapınıza hızlıca adapte olmaktadır.

QuickApp uygulamaları geliştirirken sadece dimensionlar ve measurelar ve onların karakteristik özellikleri hakkında düşünürsünüz. Ekran görüntüsü nasıl olacak tamamen son kullanıcıya bırakabilirsiniz. Son kullanıcı bir QuickApp uygulaması üzerinde çalışırken pivot tablo üzerinde çalışıyor gibi alanları dilediği gibi ister filtreye ister satırlara ister sütunlara alabilir. Perspektif ve Measureların pozisyonunu değiştirebilir, dilediği alanlar için alttoplamlar alabilir. Ve oluşturduğu bu yeni görünümü kendisi için kaydedebilir.

Neden QuickApp?

QuickApp ile hızlı bir şekilde esnek kurumsal planlama programları geliştirebilirsiniz.

Tamamen Merchandise Planlama ve Finans Bütçe Sistemlerinin ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiştir.

Bir planlama uygulamasının sahip olması gereken bir dizi özellik framework içerisinde hazır olarak gelir.

Geleneksel program geliştirme süreçleri çok uzun ve maliyetli olmaktadır. QuickApp ile geleneksel programlama yaklaşımı ile aylar sürecek bir ekran birkaç günde hazır hale getirilebilir.

Programlamaya getirdiği yaklaşım ile sadece veritabanı programlama bilgisi ile kurumsal uygulamalar rahatlıkla geliştirilebilir

E-mail listemize kayıt olarak yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.